Images

Tarihçe


About

Kuruluşumuz (1974): GÖKER Şirketler Grubu, 1974 yılında GOKER Limited Sirketi olarak Inşaat Yüksek Mühendisi Sayın Yücel Erdem tarafından kurulmuştur. Kuruluş yıllarında hazır beton işi ülkemizde daha gelişmemiş olduğundan; hazır beton işinin Türkiye’de gelişmesine öncülük, ve hazır beton sektörünün yaratılışını sağlayan firmalardan biri biri olmuştur. Hazır beton makinelerini, Türkiye’ye getiren ilk kuruluş olma onurunu kazanmış ve aynı sektörde çalışan birçok kuruluşa bu konuda iş imkanı, istihdam sunmuştur.

İlk Santralimiz (1975): Sirketin ilk kurulus yillarinda oncelikle temsilcilik, mumessillik ve servis olarak faaliyetlere baslayan firma, ilk baslarda yol yapimina yonelik alfalt makineleri, insaat sektorunde kullanilan cesitli ekipmanlarin satislarini yapmaua basladi. Ardindan Erdem Is Makinalari ve devaminda Goker Is makinalari Sanayi ve Ticaret A.S. kurularak, meton makine ve ekipmanlarinin satisina yonelik temsilcilikler alarak faaliyetlerini surdurdu.

Fabrikamiz (1983): Alman firmasi Reich ile birlikte patent anlasmasi yaparak ilk fabrikayi 1983 yilinda Etimesgut’ta 10bin m2 bir alanda Goker Is Makinalari Sanayi ve Ticaret firmasinin fabrikasi kuruldu. Bu yatirimlar sayesinde, beton santrali, beton pompasi ve transmikser üretiminde bir ilk ve lider konumunda yer aldı.

İlk İhracatımız (1990): ISO 9001-2008, OHSAS 18001:2007 ve EC Sertifikası belgelerine sahip olan GÖKER Grubu Türkmenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Hollanda, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Belçika, İngiltere, Arnavutluk, Kosova, Rusya, Ukrayna, Sibirya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai, Suudi Arabistan, Katar, Suriye, Irak, Libya, Ürdün, Tunus, Cezayir, Lübnan, Nahçıvan, Tacikistan, Afganistan, Sudan, Yemen, Ekvator Ginesi gibi birçok ülkeye ürünlerinin ihracatını yapmiştir.

Ilk beton santral uretimi (1994): 1994 yilinda Italyan Simem firmasi ile yaptiklari temsilcilik anlasmasi ile twinshaft ve planet tipi karistiricilari, Turkiye’deki beton santrali kullanicilarina sunmustur. Isbirliginin ilerleyen sureclerinde  Turkiye’deki ilk RCC beton santrallerinin projelendirilmesini ve uygulamasini gerceklestirdi. Bu sekilde GOKER’in ismi sektorde yayilmaya ve ayni zamanda GOKER’in imzali hazir beton santrallerinin sadece Turkiye’de degil dunyanin bir cok ulkesinde sektor icerisinde basarili bir sekilde faaliyet gostermeye baslamistir.

İlk Partnerimiz (2005):GÖKER; dünya çapında 1230’un üzerinde sabit ve mobil beton santralları ile uluslararası pazarda saygın bir yer edinmiş ve özellikle ürün kalitesinin üstünlüğü sayesinde dev kuruluşların vazgeçilmez partneri haline gelmiştir. Dünyaca tanınan Lafarge, Cement France, Ital Cement, Heidelberg grupları beton partneri olarak GÖKER i tercih etmişlerdir. GÖKER Alman SCHIEDEL firması ile Finlandiya ve Rusya’da özel tesislerin üretimini gerçekleştirmiş, Polonya ve Bulgaristan yatırımları için SCHIEDEL firması ile partnerliğini pekiştirmiştir.

Dijital Sistemlere Gecis (2013): GOKER Sirketler Grubu, 2013 yilinda musteri iliskilerini guclendirmek ve ayni zamanda firma ici ve firma disi bilgi, operasyon, ve yonetim akisini saglamak ve hizlandirmak adina CRM programlarina ve uygulamalarina yatirim yapmistir. Program sayesinde musterilere ait urunlerin bilgilerinin, yapilan servis hizmetlerini, degisen yedek parcalari takip edilebilirligini arttirmistir. Ayni sekilde kabul edilmis ve edilmemis tekliflerinin durumunu, musteri hizmetlerini, ve faaliyet takiplerini daha saglikli bir sekilde yapmaya baslamistir. Son olarak, 2013 yilinda ODTU Kaynak Teknisyenligi tarafindan sunulan Level II Manyetik Partikul ve Sivi penetrant kaynak kontrol teknik egitimlerini ve sertifika programini tamamlamistir.

Yolumuza Devam Ediyoruz (2020): Göker, dünyaca ünlü partnerleri ile üretkenliği ve verimliliği arttırarak, iş gücünü en aza indirmeyi hedefleyerek, cevreye olan hassasiyetini ve ozenini de yaninda pekistirerek, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan teknolojilerin avantajlarını ülkemizde de, yurtdisinda da değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktadır.