Tarihçe

Tarihçe

GÖKER Şirketler Grubu 1974 yılında Sayın Yücel Erdem tarafından kurulmuştur.

Kuruluş yıllarında hazır beton işi ülkemizde daha gelişmemiş olduğundan; hazır beton işinin Türkiye’de gelişmesine öncülük etmiştir.

1974 . Kuruluşumuz

GÖKER Şirketler Grubu olarak 1974 yılında Erdem İş Makineleri olarak Sayın Yücel Erdem tarafından kurulmuştur. Kuruluş yıllarında hazır beton işi ülkemizde daha gelişmemiş olduğundan; hazır beton işinin Türkiye’de gelişmesine öncülük etmiştir. Hazır beton makinelerini, Türkiye’ye getiren ilk kuruluş olma onurunu kazanmış ve aynı sektörde çalışan birçok kuruluşa bu konuda iş imkanı sunmuştur.

1975 . İlk Santralimiz

30 yılı aşkın süredir bu sektörde hizmet veren İlk fabrikası ile Ankara Etimesğut’ta faaliyete giren GÖKER isminin, bugüne kadar gelmesindeki en büyük neden benimsediği ilkedir. Firmamızın reklâmı müşterimizin memnuniyetidir, ilkesi ile yıllarca bu sektörün en ön saflarında yer almayı bilmiştir.

1990 . İlk İhracatımız

ISO 9001-2008, OHSAS 18001:2007 ve EC Sertifikası belgelerine sahip olan GÖKER Grubu Türkmenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Hollanda, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Belçika, İngiltere, Arnavutluk, Kosova, Rusya, Ukrayna, Sibirya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai, Suudi Arabistan, Katar, Suriye, Irak, Libya, Ürdün, Tunus, Cezayir, Lübnan, Nahçıvan, Tacikistan, Afganistan, Sudan, Yemen, Ekvator Ginesi gibi birçok ülkeye ürünlerinin ihracatını yapmaktadır.

2005 . İlk Partnerimiz

GÖKER; dünya çapında 1230’un üzerinde sabit ve mobil beton santralları ile uluslararası pazarda saygın bir yer edinmiş ve özellikle ürün kalitesinin üstünlüğü sayesinde dev kuruluşların vazgeçilmez partneri haline gelmiştir. Dünyaca tanınan Lafarge, Cement France, Ital Cement, Heidelberg grupları beton partneri olarak GÖKER i tercih etmişlerdir. GÖKER Alman SCHIEDEL firması ile Finlandiya ve Rusya’da özel tesislerin üretimini gerçekleştirmiş, Polonya ve Bulgaristan yatırımları için SCHIEDEL firması ile partnerliğini pekiştirmiştir.

2020 . Yolumuza Devam Ediyoruz

Göker, dünyaca ünlü partnerleri ile üretkenliği ve verimliliği arttırarak, iş gücünü en aza indirmeyi hedefleyerek, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan teknolojilerin avantajlarını ülkemizde de değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktadır.

Bize hemen ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.